Burnos chirurgija

Mūsų odontologijos klinikoje yra atliekamos ir tam tikros burnos chirurgijos procedūros: įvairūs dantų šalinimai, lūpos ir liežuvio pasaitėlių šalinimai, procedūros lazeriu, siūlų išėmimas.

Protinio danties šalinimas

Dažnai atsitinka taip, jog išdygus mūsų paskutiniems (protiniams) dantims nebeužtenka vietos, todėl šie išdygsta nepilnai arba išdygsta netaisyklingoje padėtyje. Kartais net ir pilnai išdygę protiniai dantys gali sukelti įvairių problemų - netaisyklingai valant protiniai dantys genda (tokiu atveju yra labai sunkus priėjimas juos sutvarkyti) ir gadina šalia esamus dantis, išdygsta ir remiasi/ braižo burnos gleivinę, žandus, nuo protinių dantų padėties netgi būna stiprūs galvos skausmai. Tokiu atveju dažniausiai šie dantys yra šalinami.

Liežuvio pasaitėlis

Trumpas liežuvio pasaitėlis gali trukdyti naujagimiui tinkamai žįsti, o paaugusiam vaikui - aiškiai kalbėti.

Liežuvio pasaitėlio ilgis koreguojamas chirurgine operacija arba lazeriu.

  • Procedūra – trumpa ir paprasta.

  • Vaikas nejaučia skausmo (tiek pačios procedūros metu, tiek ir po jos), diskomforto, nekraujuoja.

Lūpos pasaitėlis

Lūpos pasaitėlis tvirtinasi tarp priekinių dantų viršutiniame žandikaulyje ir daro įtaką tarpo tarp priekinių dantų atsiradimui.

Išdygus iltiniams dantims apie 11–12 metus tarpas tarp priekinių dantų turi užsidaryti, bet kai kuriais atvejais viršutinis lūpos pasaitėlis nepasislenka natūraliai į viršų ir lieka tarp priekinių dantų, suformuodamas diastemą – tarpą tarp priekinių dantų.

Trumpas lūpos pasaitėlis pastebimas pakėlus vaiko viršutinę lūpą arba pradėjus augti pieniniams dantims.