Periodontologinis gydymas

Periodontologinio tyrimo metu įvertinama periodonto būklė (dantenų spalva, kraujavimas, matuojamos dantenų bei kaulinės kišenės, nustatomas dantų paslankumo laipsnis), atliekamos rentgeno nuotraukos, įvertinami paciento burnos ertmės higienos įgūdžiai.

Uždelsta netaisyklinga burnos higiena gali nuvesti iki periodontito, kuris pasireiškia dantenų kraujavimu, paburkimu, blogu burnos kvapu, atsitraukusių dantenų ir net dantų klibėjimu. Vien kraujuojančios dantenos jau išduoda uždegimą, kurį reikia nedelsiant gydyti.

Akmenys susidaro ne tik ant mūsų dantų vainikėlio (matomos dalies, kuri išlindusi virš dantenų), bet ir po dantenomis, tokiu atveju gyd. periodontologas naudodamas nejautrą atlieka procedūrą vadinamą kiuretažu.

Taip pat mūsų klinikoje atliekama ir lopo operacija bei gingivektomija.

Lopo operacija yra atliekama tada, kai paliekamos periodonto kišenės po atlikto konservatyvaus gydymo (profesionali burnos higiena, podanteninių konkrementų šalinimas ir šaknų nulyginimas). Šios procedūros metu taikant vietinę nejautrą nuo dantų ir dantų šaknų atkeliamas dantenų sluoksnis, išvalomi pažeisti audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamos kaulo ir dantenų formavimo procedūros, padedančios pašalinti susidariusias kišenes.Visa tai atlikus dantena grąžinama ir susiuvama.

Gingivektomija yra atliekama tada, kai norima prailginti danties vainiką pašalinus šiek tiek dantenos.