Vizitas pas odontologą dažnam tėvui su vaiku yra tikras iššūkis, o ypač jei pirmoji vaiko patirtis nebuvo pati maloniausia. Būtent ankstyvoje vaikystėje formuojasi žmogaus įpročiai ir nuo pirmųjų patirčių dažnai priklauso, ar suaugęs žmogus rūpinsis savo dantų sveikata.

Tėvų vaidmuo labai svarbus, todėl vaikų dantų sveikata tėveliai privalo pradėti rūpinti vos tik išdygus pirmam dantukui, nes nuo jų priklauso nuolatinių dantukų būklė. Todėl idealiausia, kad pirmasis mažojo paciento vizitas būtų sulaukus 3 – 4 metų, dar nesant nusiskundimų.

Mūsų odontologijos klinikoje dirbančios gydytojos pirmiausia mėgina susidraugauti su mažuoju pacientu. Žaidimo forma supažindinti su odontologijos kabineto aplinka, naudojamomis priemonėmis, paaiškinti, kaip yra gydomi nesveiki dantukai, jei draugystė vystosi primojo vizito metu ir ,,suskaičiuojame ‘‘ dantukus. Jei reikalingas gydymas, jis paskiriamas sekantiems vizitams.

smiling girl lying on green grass

Pieniniai dantys

Ividenta odontologijos klinikoje gydomi, ne tik nuolatiniai, bet ir pieniniai dantys. Mes norime pakeisti nusistovėjusią nuomonę, kad pieninių dantų nereikia gydyti.

Sugedus pieniniams dantims vaikas jaučia skausmą, negali normaliai pavalgyti, patiria psichologinį stresą, pieniniuose dantyse esanti infekcija gali išplisti ir sukelti kitas ligas, taip pat negydomi pieniniai dantys gali pažeisti nuolatinius dantis ir sąlygoti netaisyklingą nuolatinį sąkandį.

Dėmesys vaikui

Vaikams skiriama ne tik daugiau laiko ir kruopštumo, svarbu ir gydytojo gebėjimas pasitelkti pasakotojo įgūdžius, tinkamai paaiškinti gydymo eigą, kai reikia padrąsinti, nuraminti, o drąsius pacientus net ir apdovanoti. Todėl geriausia nelaukti kol vaikas ims skųstis danties skausmu ir ateiti pasitikrinti profilaktiškai.

Net jei vaikas skundžiasi danties skausmu ir pirmasis jo vizitas nebus vien tik pažintinis, svarbu tėveliams tinkamai paruošti vaiką, nesakyti, kad gydytoja nieko nedarys, nes tai ne tiesa. Vaikas jausis apgautas ir kitą kartą tikrai nenorės vėl eiti pas dantų gydytoją, kuri turėjo nieko nedaryti, bet padarė. Taip pat svarbu kokias žodžiais tėveliai paaiškina, ką gydytoja darys, reiktų vengti žodžių ,,įdurs‘‘, pragręš“, nes vaikų fantazija labai laki. Taip pat svarbu ir patiems tėveliams nesibaiminti, nes vaikai jaučia tėvų baimę, ji gali jiems taip pat persiduoti.

Ividentoje mums dažniausiai pavyksta susitarti net su bailiausiais pacientais. Dantukus ne tik sugydome. Didelį dėmesį skiriame ėduonies profilaktikai. Dantų keitimosi metu silantuojame krūminius dantis. Ir vaikus, ir tėvus pamokome, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis.

selective focus photography of child laughing