Dantų balinimas

Dantų balinimas mūsų odontologijos klinikoje yra atliekamas dviem būdais: lazeriu ir taip pat kabinetiniu būdu.

Dantų balinimas lazeriu – tai estetinė procedūra ir šiuo metu viena populiariausių odontologų teikiamų paslaugų. Dantų balinimas lazeriu tai itin veiksmingas ir saugus kelias nepriekaištingai baltos šypsenos link.

Pakanka vos vienos visiškai neskausmingos procedūros, po kurios rezultatas išlieka dukart ilgiau nei įprastai, be to, maksimaliai sumažinta dantų jautrumo riziką. Lazerio pagalba, balinamoji medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną (kietą kaulinį danties audinį, kuris slypi po emaliu).

Kabinetinis dantų balinimas - šis balinimas yra atliekamas specialiu geliu, kuris aktyvinamas tam tikrą laiką paliekant balinamąją medžiagą skverbtis į danties kietuosius audinius.

Procedūra atliekama vos per 1,5 valandos ir jau galima džiaugtis akivaizdžiu rezultatu! Po procedūros 14 dienų dantys tik šviesėja, bet reikia laikytis tam tikrų specialisto nurodymų: vengti gerti juodą kavą, nerūkyti, vengti dažančių maisto medžiagų.

Dantų balinimas kapomis

Gausus pigmentuoto maisto, tokio kaip kava, arbata ir pan. vartojimas bei rūkimas pakeičia natūralią dantų spalvą. Dantų spalvos pokyčius taip pat gali įtakoti medikamentų (pvz.: antibiotikų) vartojimas ar per didelis fluoro kiekis dantų formavimosi metu.

Norintiems pašviesinti dantų spalvą, Ividenta klinika rekomenduoja dantų balinimą kapomis namuose. Individualiai pagal dantų atspaudą dantų technikų laboratorijoje pagaminamos kapos. Naudojamas mažos koncentracijos balinimo gelis. Dantys tampa baltesni per porą savaičių. Dantų balinimo efektas priklauso individualiai kiekvienam pacientui, priklauso nuo danties audinių struktūros ir spalvos pakitimo, nuo balinimo medžiagos koncentracijos, kontaktinio laiko ir pan.

Žuvus danties pulpai, po traumos ar po endodontinio gydymo dantis dažnai tampa tamsesnis nei kiti. Tokiu atveju atliekamas vidinis danties balinimas. Vidinio balinimo metu dantyje paruošiama ertmė, kuri pripildoma balinamosios medžiagos ir užplombuojama laikina plomba. Kol bus pasiektas norimas rezultatas, balinimo medžiagą gali reikėti keisti kelis kartus.